English French German Macedonian

Нови наслови

Секое утро патот до дома е се подолг и подолг - Фредрик Бакман

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Приказна за спомените, за менливоста на животот и за разделбите. Љубовно писмо и бавно збогување на еден човек со неговиот внук, на еден татко со неговиот син. Дедото и Ноа седат на клупа до која цветаат зумбули. И покрај големата разлика во возраста, тие можат да разговараат буквално за сè. За животот, за математиката, за училиштето, за мечките, за најважните и најневажните работи на светот.

Читај повеќе: Секое утро патот до дома е се подолг и подолг - Фредрик Бакман

 

Живот за живот - Фредрик Бакман

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

По што сакате да ве паметат? И што ќе сторите ако имате последна шанса да ги поправите грешките од животот? Подготвени ли сте да ја платите цената? Дури и ако е премногу висока? „Живот за живот“ е длабока и емотивна приказна за тоа што е навистина битно за секого од нас. Зборува за едно храбро девојче што се бори со тешката болест и за еден човек што го достигнал врвот во светот на бизнисот, но поради обврските на кои им дал предност загубил секаков контакт со своето семејство.

Читај повеќе: Живот за живот - Фредрик Бакман

   

Модар накит - Катарина Винклер

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Филиз е девојче израснато во мало курдско село во Анадолија. На дванаесет години го запознава неколку години постариот Јунус и се вљубува во него. Сонува за заеднички живот во Западна Европа. Набрзо тајно и без дозвола од родителите се венчава со него, но кратко по венчавката се уриваат нејзините соништа дека ќе носи фармерки и ќе живее среќно во Германија.

Читај повеќе: Модар накит - Катарина Винклер

 

Триптих - Карин Слотер

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Мајкл Ормвуд е детектив кому бракот му виси на конец, а ароганцијата и експлозивниот карактер лошо му влијаат на кариерата. Кога го повикуваат на едно место на злосторство во озлогласеното Грејди, се соочува со најгрозоморното убиство во целата негова кариера: девојка е најдена во локва крв, а целото нејзино тело ужасно искасапено. Истрагата ќе му наложи да побара помош од Енџи Поласки, полицајка која му била љубовница пред да му стане непријател.

Читај повеќе: Триптих - Карин Слотер

   

Изгубената ќерка - Џил Пол

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Руска принцеза. Неверојатна жртва. Мистериозна тајна…
Од авторката на бестселерот Тајната сопруга ни доаѓа нова трогателна приказна за јачината на љубовта и моќта на простувањето. 1918 година: кога државата со која претходно владееја се врти против нив, иднината на семејството Романови виси на конец. Тогаш средната ќерка, Марија, го привлекува вниманието на двајца од стражарите и тоа води до еден многу тежок избор помеѓу правилното и погрешното.

Читај повеќе: Изгубената ќерка - Џил Пол

 

Невидлива убавина - Ејми Хармон

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Емброуз Јанг е прекрасен. Висок и мускулест, со коса што малку му ги допира рамениците и очи кои горат, те прободуваат. Од оној тип убави мажи чии фотографии завршуваат на кориците на љубовните романи. Ферн Тејлор најдобро знае затоа што таа чита такви романчиња уште од тринаесет години. Но токму затоа што е толку прекрасен, Ферн го смета за некој кој никогаш не би можела да го има… сè до моментот кога, тој одеднаш не е прекрасен веќе.

Читај повеќе: Невидлива убавина - Ејми Хармон

   

Страница 1 од 40

Сподели на Facebook
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер